Tehniline sukeldumine
Allveekalapüük
Vabasukeldumine
Allveesport
 
TEHNILINE SUKELDUMINE

Tehnosukeldumise nimetus on tinglik, kuid reeglina tähendab see igas mõttes raskemat ja tõsisemat sukeldumist kui tavaline "fundive". Kogu tehnosukeldumise filosoofia on erinev hobisukeldujate omast ja kindlasti on lisaks eeldustele vaja heaks tehnosukeldujaks ka kasvada - kogemust ei ole võimalik õppida ega efektiivselt õpetada. Allpool mõningatest erinevustest tehno- ja hobisukeldumise vahel.
Tehnosukeldumise ajal käiakse tihti sügavamal kui 40 meetrit ja see nõuab nii sukeldumise kui dekopeatuste põhjalikumat planeerimist (hobisukeldumine on nn täiesti dekompressiooni vaba). Tehnosukeldujad kasutavad reeglina "tõsisemat" varustust kui tavalised hobisukeldujad. Varustuse "tõsidus" väljendub näiteks valitud materjalides (plastikust detailid on enamasti asendunud metallist analoogidega), autonoomsuses (enamus olulistest sõlmedest on dubleeritud, mis annavad sukeldujale sõltumatuse paarilisest) ja ka lihtsuses ning loogilisuses. Samuti on tehnosukeldumises kasutusel abivahendid, mida hobisukeldumises reeglina ei kasutata.
Tehnosukeldumiste puhul tuleb arvestada võimaliku pimeduse, suletud ruumide, vaba väljapääsu puudumisega pinnale, madalama temperatuuri, erineva mõtlemise ja veel paljude muude nüanssidega. Nagu sukeldumisega ikka, on esimene ja tähtsaim märksõna ohutus ning kõik sellega seonduv.
Rõhu all olevate gaaside omadused muutuvad ning sellest tulenevalt ei kasutata tehnosukeldumiste ajal vaid tavalist suruõhku, vaid ka teisi gaaside segusid. Sõltuvalt sukeldumise sügavusest, eesmärgist, oludest vee all ja pinnal ning muudest asjaoludest, kasutatakse tehnosukeldumistel trimix`i (koosneb hapnikust, lämmastikust ja heeliumist), heliox`i (hapniku ja heeliumi segu), heliair`i (õhu ja heeliumi segu), nitrox`it (nn rikastatud õhk, milles hapniku osarõhku on tõstetud) ja isegi puhast hapnikku (mis teadaolevalt rõhu all ohtlikuks muutub). Kõiki eelnimetatud segusid võib kombineerida vastavalt sukeldumise staadiumile. Sageli kasutatakse sukeldumise ajal rohkem kui ühte gaaside segu, mis omakorda sunnib kaasa võtma rohkem balloone ja samuti balloonide nn vahetamise vee all.
Tehnosukeldumine ei ole ilmselt kõikidele sukeldujatele sobiv. Kui eelnenut lugedes jäi teil mulje, et tehnosukeldujad peavad olema friigid või hullud või mõlemat koos ja teie nende hulka ei kuulu, siis pisut kannatust. Alustada tuleb ikka algusest ja oma soovidele ning küsimustele tuleb leida vastused ning lahendused. Millal  teie jaoks piir saabub, on alguses olles raske ütelda.