Tehniline sukeldumine
Allveekalapüük
Vabasukeldumine
Allveesport
 
Allveesport

Allveesporti on harrastatud juba 50 aastat ning kindlasti on ala olnud Eesti jaoks üks edukamatest spordialadest. Allveesporti kureerib maailmas CMAS (Confederation Mondiale des Activites Subaqutiques) ehk Ülemaailmne Allveetegevuse Konföderatsioon, mille esindajaks Eestis on Eesti Allveeliit. Allveesport on ühine nimetaja mitmele erinevale spordialale nagu näiteks lestaujumine, allveeorienteerumine, allveehoki, vabasukeldumine, allveeragbi ja allveekalapüük

Lestaujumine (varem nimetati allveespordi kiirusaladeks) on sarnane spordiala ujumisele, kus eesmärgiks on kiirus - võidab kiireim. Ujumiseks kasutatakse monolesta ja tänu sellele on kiirused väga suured - kiireimal alal 50 meetri sukeldumises läbitakse sekundiga enam kui 3 meetrit! Distantsid jagunevad akvalangi ujumisteks, lestaujumisteks ja sukeldumisteks ning lühim distants on 50 meetrit ja pikim 1500 meetrit.
Allveeorienteerumine on segu orienteerumisest ja lestaujumisest. Eesmärgiks on leida märgitud distants vee all võimalikult kiiresti, st ujuda võimalikult täpselt ja kiiresti, kasutades abivahenditena kompassi ja logi ehk kaugusemõõtjat. Võistlusi peetakse reeglina järvedes, meredes või veehoidlates ja võisteldakse erinevatel distantsidel. Ülekantud tähenduses jäävad higi, veri ja pisarad vee alla ning seni kuni vaatemängulisus ja atraktiivsus pealtvaatajate jaoks ei tõuse, kaotab ala oma populaarsust.  
Allveehokit peavad harrastajate sõnul peavad sellest spordialast mitte teadvad isikud kummaliseks. Mängijate
kinnitusel on seda hokit, võrreldes tavapärase hokiga lõbusam, kuid samas ka raskem mängida. Veealune hoki on tegelikult üks väga lõbus harrastus, mida ei mängita väljakul, vaid basseinis. Sportlased on enamiku ajast mitte vertikaal-, vaid horisontaalasendis. Ilma hea ujumisoskuse ja korraliku kopsumahuta on sel alal väga raske edu saavutada. Selle spordiala harrastajatel on litter, kepid ja kindad. Mängijad on ujumisriietes, kasutavad maske-torusid, lesti ja ujumismütse. Allveehoki leiutasid 1950. aastatel Suurbritannia sukeldujad ning 2007 aastal peeti esimesed ametlikud maailmameistrivõistlused Austrias. Väga populaarne ja edukas on ala Lõuna Aafrika Vabariigis.
Vabasukeldumine on ala, mis süvenemata jätab küllaltki julma mulje. Võisteldakse erinevates kategooriates, kus erinevat tehnikat kasutades on võitjaks see, kes sügavamale sukeldub. Lisaks sellele võisteldakse veel nn õhu kinnihoidmises. Kõik vabasukeldumise alad on reguleeritud väga kindlate reeglitega ja seetõttu on õnnetusjuhtumite arv pea olematu.